KontoBankowe24.pl » Bank Zachodni WBK » Konto Godne Polecenia


najważniejsze opłaty

Zobacz pełną tabelę opłat i prowizji (obowiązuje od 1 lutego 2017).


Opłata za prowadzenie konta Opłata za kartę Przelew pay-by-link Polecenie zapłaty Przelewy natychmiastowe Darmowe bankomaty
0 zł 7 zł 0,50 zł 0 zł 5 zł wszystkie w Polsce

informacje o koncie


Konto Godne Polecenia to oferowany rachunek osobisty przez Bank Zachodni WBK. Konto jest na rynku wiele lat, jednak ostatnimi czasy jego atrakcyjność zdecydowanie spadła, ze względu na wprowadzane co jakiś czas podwyżki.

Ostatnia taka zmiana miała miejsce w sierpniu 2016 roku – zostały wówczas wprowadzone opłaty za operacje gotówkowe w oddziałach, zlecenia stałe, oraz za przelewy pay-by-link.

Dodatkowo tylko 5 kodów SMS służących do autoryzacji zleceń w danym miesiącu jest bezpłatnych (każdy kolejny to 20 groszy). Wcześniej, w lutym 2015, bank wprowadził opłatę za kartę debetową MasterCard Omni, której nie da się uniknąć.

szczegółowe opłaty


Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Koszt wydania i używania karty: 7 zł miesięcznie za obsługę
Przelewy krajowe elixir: 0 zł
Przelewy 24: 0,50 zł
SMS autoryzacyjny: 0,20 zł (powyżej 5 w miesiącu)
Przelewy natychmiastowe: 5 zł / każdy
Zlecenia stałe: 0,50 zł za realizację
Polecenie zapłaty: 0 zł
Wypłaty w wszystkich bankomatach w Polsce: 0 zł
Wypłaty w wszystkich bankomatach na świecie: 2% (min 10 zł)

obiektywna opinia redakcji

Konto Godne Polecenia tak naprawdę trudno polecić – jest zwyczajnie drogie. BZWBK ma jednak swoje atuty takie jak bardzo szeroka liczba placówek, czy nowoczesna bankowość.

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek o Konto Godne Polecenia

6 opinii o “Bank Zachodni WBK

 1. Ostrzegam, Bank Zachodni a metoda zalatwiania Europy WschodniejBank Zachodni spowodowal moj blad i zan drugi raz potracil sobie $50, i nie zwrocil mi tej kwoty. Zamiast wylozyc prosto przyczyne pierwszego bledu i stad odrzutu przelewu, ze numer konta jest niepelny, to stad — poinformowal bank w USA, ze nazwisko nie zgadza sie.

 2. Abosolutnie konto NIEGODNE polecenia
  1) płatne przelewy24 0,50 groszy za każdy! (chomikuj, allegro, PKP – wszystko kosztuje :/)
  2) 6 i każdy es potwierdzający 0,20groszy :/
  3) zmiana numereu telefonu do sms kodów 25 zł!!!!
  4) zlecenie stałe 0,50 groszy za każde – skandal!

  • Niestety pod względem opłat (zwłaszcza po podwyżkach w 2016 roku), to faktycznie jedno z najgorszych kont dostępnych obecnie na rynku.

 3. ciągłe zmiany w regulaminach na moją niekorzyść, Ostatnią zmianę przysłali na CD-Romie, nie polecam tego banku, sam się z niego wynoszę

 4. Ja kiedyś też byłem zadowolony z konta Godnego Polecenia w tym banku – 0 zł prowadzenie konta, wydanie i obsługa kart płatniczej i debetowej oraz za limit debetowy. Później wprowadzono opłatę za obsługę karty płatniczej 6 zł za m-c jakoś to przetrawiłem, ale jak przy stanie konta ok 12 tys przydzwonili mi opłatę 50 zł (to roczna opłata za przyznanie salda debetowego) z którego i tak nie korzystałem to dostali obie kary z powrotem. Konto jeszcze mam bo nie zdążyłem jeszcze wszystkich płatności przenieść.

 5. Byłam kiedyś bardzo zadowolona z konta w tym banku do czasu kiedy nie zostało mi parokrotnie blokowane konto internetowe. Niby konto darmowe, ale płaci się za rozmowy z konsultantami, które nic nie dają. W rezultacie sprawa kończy się na wizycie w placówce bankowej marnując przy tym niepotrzebnie nerwy i czas.

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.