KontoBankowe24.pl » Volkswagen Bank » Konto e-direct


najważniejsze opłaty

Zobacz pełną tabelę opłat (najnowsza taryfa obowiązuje od 10 grudnia 2015 roku).


Opłata za prowadzenie konta Opłata za kartę Polecenie zapłaty Darmowe bankomaty
0 zł 0 zł 2 zł za ustanowienie Wszystkie w Polsce*

informacje na temat banku


Volkswagen Bank został utworzony w celu oferowania swoim klientom korzystnego finansowania zakupu samochodów należących do grupy Volkswagen. W 2001 roku bank postanowił rozszerzyć swoją ofertę o typowe produkty bankowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Sztandarowym produktem banku dla osób prywatnych jest konto osobiste e-direct, z którego można korzystać wyłącznie zdalnie, gdyż bank nie posiada sieci placówek.

prowadzenie konta i karta debetowa


Konto e-direct jest jednym z atrakcyjniejszych pod względem opłat kont internetowych na polskim rynku, gdyż jest praktycznie darmowe. Brak jest opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, wydanie i obsługę karty, przelewy, zlecenia stałe. Jednak nowoczesność i funkcjonalność konta pozostawia wiele do życzenia.

Oferowane są trzy pakiety konta e-direct, do których przyznawane są różne karty Visa, objęte ubezpieczeniem. W Pakiecie Standard klient otrzymuje kartę Visa Elektron, która nie jest do końca pozbawiona opłat, gdyż wypłaty z bankomatu są bezpłatne tylko w przypadku jednorazowej wypłaty kwoty powyżej 400 zł. Od niższych wypłat pobierana jest kwota 1,50 zł. Z kolei właściciele konta w ramach Pakietu Srebrnego otrzymują kartę Visa Classic i dodatkowo wysoki limit kredytowy oraz pakiet ubezpieczeń. Najwyższy Pakiet Złoty oferuje kartę Visa Gold. Wypłaty w bankomatach kartami Visa Classic oraz Gold są każdorazowo obciążane prowizją w wysokości 2, 5%. Tańszą opcją wypłaty gotówki jest korzystanie z Visa cash-back w punktach usługowo-handlowych (opłata 1 zł). Wypłaty gotówki za granicą są płatne przez właścicieli każdej z kart. Jeśli chodzi o przelewy krajowe są one bezpłatne, pod warunkiem nie przekroczenia ich ilości 250 w danym miesiącu. Niestety nie są obsługiwane przelewy natychmiastowe i walutowe. Często nie można również skorzystać z przelewów pay-by-link.

szczegółowe opłaty


Otwarcie rachunku: 0 zł
Prowadzenie rachunku: 0 zł / miesięcznie – pakiet Standard
Dostępne są również rozszerzone opcje:
(pozwalające na zamówienie karty VISA Classic lub Gold)
10 zł / miesięcznie – pakiet Srebrny
20 zł / miesięcznie – pakiet Złoty
Koszt wydania i używania karty płatniczej: 0 zł
Przelewy krajowe: 0 zł
Polecenie zapłaty: 2 zł / każde
Wypłata z krajowego bankomatu: 0 zł – jeśli kwoty wypłaty to co najmniej 400 zł
1,50 zł – jeśli kwoty wypłaty jest mniejsza niż 400 zł
Wypłata z bankomatu za granicą: 10 zł

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek o Konto e-direct

5 opinii o “Volkswagen Bank

  1. Sa to najwazniejsze argumenty jakie przychodza mi do glowy po 3 latach uzytkowania, ktore zadecydowaly o zmianie. Najlepszy internetowy bankMialem konto w Mbanku mam aktualnie w Deutsche banku i VW bank direct zona ma inteligo i pkobp .

    • Zawsze może Pan jeszcze zweryfikować aktualność danych na stronie banku, obecnie podana jest tylko data aktualizacji obowiązującej taryfy opłat i prowizji.

    • Opłaty to nie wszystko – przede wszystkim Volkswagen nie ma placówek oprócz centrali w Warszawie i odstaje pod względem technologicznym od większości banków (brak kart z funkcją płatności zbliżeniowych, autoryzacja dyspozycji za pomocą tokena, brak możliwości skorzystania z przelewów pay-by-link w PayU czy Dotpay).

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.