KontoBankowe24.pl » Przelewy ekspresowe


Minęły już czasy kiedy jedyną opcją przelewu, był zwykły przelew bankowy, na który trzeba było czekać czasem nawet kilka dni. Ostatnio sytuacja ta uległa diametralnej zmianie kiedy to wymyślono przelewy ekspresowe.
Przelew taki to nic innego jak zwykły przelew z jednego oddziału tego samego banku do drugiego. Wpłacamy pieniądze do firmy zajmującej się wykonywaniem takich przelewów na konto w tym samym banku co nasze, firma wysyła natomiast pieniądze z rachunku w banku takim jak rachunek docelowy, dzięki temu jest to przelew wewnętrzny wykonywany natychmiast przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę w większości banków. W niektórych bankach natomiast przelewy wykonywane są tylko w określonych dziedzinach, zazwyczaj w dzień.

Z rachunku bankowego na rachunek bankowy oczywiście najprostszą i najszybszą metodą przelewu jest przelew ekspresowy (mówimy tutaj o płatnościach na terenie kraju). Większość z krajowych kont oferuje już takie przelewy bezpośrednio z poziomu rachunku. Zazwyczaj jest to jednak płatna opcja, lecz są sposoby by to obejść. Pierwszym z nich jest oczywiście założenie konta w banku, które takie darmowe przelewy oferuje. Są to m. in. T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Bank, w większości innych banków opcja taka kosztuje 5 zł.
Druga możliwość to zapłata bezpośrednio u firmy, która takie przelewy oferuje. Najbardziej znaną stroną pozwalającą zapłacić ekspresowo, z której usług korzysta też większość banków jest Bluecash.pl. Wbrew pozorom można jednak zapłacić błyskawicznie za darmo, lecz w trochę w inny sposób. W tym celu należy założyć konto na Bluecash.pl i wykonać poprzez stronę przelew zwykły z banku na numer telefonu komórkowego odbiorcy. Odbiorca, któremu wysłaliśmy pieniądze w ten sposób dostaje wiadomość sms, w której treści znajdują się dane przelewu. Jeśli nie posiada konta na Bluecash wystarczy, że założy je w kilka chwil a pieniądze będą już czekały na rachunku przypisanym do danego numeru telefonu.
Jak widać istnieje darmowa opcja szybkiego przelewu, trochę bardziej skomplikowana, lecz bez prowizji.