KontoBankowe24.pl » Nest Bank » Nest Konto

Recenzja Nest Konta w Nest Banku


najważniejsze opłaty

Zobacz pełną tabelę opłat i prowizji (obowiązuje od 1 sierpnia 2017) oraz listę oddziałów i placówek partnerskich.


Prowadzenie konta Opłata za kartę przelew elixir Zlecenie stałe Przelew natychmiastowy Darmowe bankomaty
0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 1 zł Wszystkie w Polsce

informacje na temat banku


Nest Bank rozpoczął działalność w czerwcu 2014 roku pod nazwą Bank Smart, kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. W listopadzie 2016 nastąpiło przekształcenie „Smarta” i „Biz Banku” w Nest Bank. Rachunkiem dla osób indywidualnych jest „Nest Konto”.

Złożenie wniosku o otwarcie konta może zająć jedynie kilka minut – polega na złożeniu wniosku przez Internet (lub za pomocą smartfona), potwierdzeniu swoich danych przelewem symbolicznej kwoty 1 grosza z innego swojego rachunku osobistego (dane adresowe muszą się zgadzać).

Druga opcja otwarcia rachunku przez internet to podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera. Należy zaznaczyć, iż pierwsza możliwość jest dostępna jeśli poprzednie konto nie zostało założone za pomocą przelewu weryfikującego.

prowadzenie konta i karta debetowa


Wygląd karty debetowej wydawanej do Nest Konto

Prowadzenie Nest Konta jest darmowe. Do konta bezpłatnie wydawana jest karta płatnicza VISA, która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowo oraz w Internecie (np. w systemie PayU). Jej obsługa jest darmowa bez żadnych warunków, nawet jeśli nie wykonano żadnych operacji. Umożliwia bezpłatną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Warto dodać, iż operacja wpłaty i wypłaty jest również bezpłatna w stacjonarnych oddziałach.

usługi dodatkowe w Nest Banku


Obsługa rachunku dostępna jest przez Internet przy pomocy bardzo prostego interfejsu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, wyposażonej w nowoczesną bankowość głosową. Aplikacja oprócz podstawowych funkcji oferuje także ciekawe i nowoczesne rozwiązania dotyczące płatności rachunków. Dzięki niej zapłata faktury za pomocą smartfona jest bardzo prosta i szybka, gdyż nie wymaga wypełniania danych w formularzu przelewu. Wykorzystuje się tu trzy formy pobierania danych do przelewu: przez QR kod, przez otwarcie e-maila z fakturą z poziomu aplikacji konta lub z fotografii papierowej faktury.

Posiadacz konta osobistego w Nest Banku może skorzystać z różnych usług dodatkowych takich jak: konto oszczędnościowe oprocentowane na 2,25% dla kwot do 50 000 zł (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2%) czy konto w walucie EUR, USD lub GBP.

Przelewy natychmiastowe – od sierpnia 2016 roku Nest Bank udostępnia możliwość realizacji przelewu natychmiastowego poprzez system BlueCash. Maksymalna kwota transakcji to 5000 zł. Prowizja za tą usługę wynosi 1 zł. Lista banków do których można wysłać przelew z Nest Konta dostępna jest tutaj.

zalety


 • Brak opłat za korzystanie z konta
 • Bezwarunkowy brak opłaty za posiadanie karty
 • Darmowe wypłaty z każdego bankomatu w Polsce
 • Aplikacja mobilna na smartfony
 • 2,25% na koncie oszczędnościowym

wady


 • Prowizja za modyfikację polecenia zapłaty
 • Drogie wypłaty z zagranicznych bankomatów

szczegółowe opłaty


Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Koszt wydania i używania karty płatniczej: 0 zł
Przelewy krajowe: 0 zł
Przelewy natychmiastowe: 1 zł / każdy
Przelewy europejskie SEPA: 0 zł
Zlecenie stałe: 0 zł
Utworzenie i realizacja polecenia zapłaty: 0 zł
Odwołanie lub modyfikacja polecenia zapłaty: 5 zł / każda zmiana
Wypłaty ze wszystkich bankomatach w Polsce: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatach na świecie: 5 zł + 3% kwoty za przewalutowanie
Wpłata gotówki za pośrednictwem wpłatomatu Euronet: 0 zł
Wpłata i wypłata gotówki w placówce Nest Banku: 0 zł

obiektywna opinia redakcji


Rachunek osobisty w Nest Banku to jedno z niewielu kont bankowych, gdzie nie występuje warunkowa opłata za kartę. Nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić. Będzie to idealny rachunek dla osób sporadycznie korzystających z karty debetowej, jak i bardziej aktywnych klientów.

Przejdź na nestbank.pl i wypełnij wniosek o Nest Konto

57 opinii o “Nest Bank

 1. Zakładanie konta przez internet,konkretniej podpisywanie umowy za pośrednictwem kuriera-PORAŻKA!!!
  Ja czekałem ponad trzy tygodnie aż łaskawie pan kurier z In Postu się ze mną skontaktuje.Mało tego,próbował mi wmówić,że nie odbierałem od niego połączeń.Wybór taniego kuriera to porażka tego banku.

 2. Witam, w jednych z komentarzy pisze, że nie ma przelewów natychmiastowych, w zestawieniu są. Więc są czy nie?

 3. Jak można wpłacić gotówkę w euro na konto walutowe? Czy jest możliwość skorzystania z wpłatomatu (euronet) w przypadku gdy chce się wpłacić euro?

  • Tak, jest to możliwe, każdy bank musi udostępniać taką opcję. Aby wyłączyć płatności zbliżeniowe należy skontaktować się z infolinią banku.

 4. Witam,
  mieszkam za granica ale potrzebuje konta w Polsce. Potrzebuyje zalozyc konta w EURO i PLN. W zwiazku z tym takie pytania… czy obydwa konta beda darmowe? Czy kod SMS do przelewow moze byc wyslany na zagraniczny numer? Czy dostane 2 karty, po jednej do kazdego z kont i czy beda darmowe jak w przypadku konta w zlotowkach?

  • Witaj,
   w przypadku posiadania konta w PLN oraz w EUR bank będzie pobierał comiesięczną opłatę za kartę do konta walutowego w wysokości 5 €.
   Aby założyć konto w Banku Smart należy podać polski numer telefonu.

  • Tak, Bank Smart posiada dostęp do sieci wpłatomatów Euronet w całej Polsce. Koszt wpłaty to 0,4% kwoty transakcji.

  • SMART Procent to konto oszczędnościowe ofertowe w Banku Smart. Jego prowadzenie jest całkowicie darmowe. Oprocentowanie w skali roku wynosi 2%.

  • Koszt wydania karty dodatkowej to 25 zł. Ponadto roczny koszt utrzymania takiej karty to dodatkowe 25 zł.

 5. Dzień dobry, czy jest jakieś minimum miesięcznych wpływów? Po drugie, czy przelewy np. za prąd, gaz są darmowe? Po trzecie, czy mogę bez prowizji wypłacać ze wszystkich bankomatów? I czy pieniądze z konta oszczędnościowego można wypłacać bez utraty odsetek kiedy się chce? Pozdrawiam 🙂

  • Witaj,
   W Banku Smart nie ma żadnych miesięcznych limitów, wszystkie przelewy krajowe są darmowe. Wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce są darmowe. Odsetki na koncie oszczędnościowym przypisywane są co miesiąc.

 6. Witam, czy Smart Bank oferuję coś w rodzaju karty wirtualnej VISA która jest w banku ING? taką kartę w ING powiązywałem i wykorzystywałem do zakupów w google play playstation psn itp

  • Witaj,
   Bank Smart nie oferuje kart wirtualnych, jednak karta debetowa wydana do konta jest całkowicie bezpłatna.

  • Witaj,
   oznacza to, że bank nie udostępnia takiej funkcjonalności. Możliwe jest tylko wysyłanie zwykłych przelewów krajowych.

  • Witaj, wykonywanie przelewów krajowych jest darmowe. Opłata 5 zł dotyczy polecenia zapłaty – czyli automatycznego płacenia rachunków – np. przez operatora sieci komórkowej odpowiedniej kwoty za rachunek telefoniczny.

  • Witaj, oczywiście, że tak. Aby to zrobić należy założyć konto, a następnie dodać pełnomocnika.

 7. bardzo dobdre zestawienie. merytoryczne. dziękuję i zakładam w banku smart. teraz to już chyba jedynie konto za prawdziwe bezpłatne.

 8. System transakcyjny „banku” nie radzi sobie z przeglądarką Opera, nie mozna się zalogować. Przekonałem się przy pierwszym logowaniu, do którego nie doszło. Pani na infolinii radzi aby logować się z Explorera lub Firefoxa. Brak aplikacji mobilnej dla Windows 8.1. I to ma być nowoczesny „bank”?

 9. Również zrezygnowałem z konta T- Mobile i przeniosłem się tutaj, moje główne konto od lat jest w mBanku, ale zawsze warto mieć jakieś drugie i całkowicie darmowe konto. Jeżeli wprowadzą opłatę za kartę to… znowu zmienię na inne… Jak na razie wszystko jest tak jak trzeba. PS. Jak mogę ustawić swój własny PIN do karty? Bo po zalogowaniu się na konto nie mogę znaleźć takiej możliwości.

 10. Polecam wszystkim niezdecydowanym, karta rzeczywiście jest za darmo, nawet w przypadku jej nieużywania a serwis bankowy jest całkiem przyjemny. założyłam także sobie w tym banku rachunek oszczędnościowy – 3% w skali roku to nie najwyższa, ale całkiem dobra oferta

 11. przenoszę się tu z t-mobile, może nie ma przelewów ekspresowych ale 6 zł za kartę to przesada, a tu jak narazie opłat brak.

 12. Fajnie mieć konto z kartą za darmo, ale kilka wad ma ten bank, dla przykładu:
  – brak odpowiedzi bankowców na pytania zadawane z poziomu ogólnodostępnego formularza kontaktowego,
  – brak wersji mobilnej serwisu bankowego www,
  – aplikacja mobilna tylko na Androida i iOS-a,
  – brak autoryzowanego kanału komunikacji z pracownikami z poziomu serwisu www,
  – brak maskowanego hasła do serwisu www,
  – brak obrazka bezpieczeństwa logowania do serwisu www,
  – źle działający serwis bankowy www (np. co chwilę wyskakuje komunikat „Wystąpił błąd podczas przetwarzania żądania”, ucięta strona = niewidoczny przycisk Wyloguj).

 13. Polecam założenie tego konta. Jako jedno z niewielu jest darmowe nawet jeśli go nie używamy. Korzystam od paru dni i na razie OK.

 14. z ciekawości założyłem tam konto i jak na razie wszystko w jak najlepszym porządku. interfejs wygląda bardzo przejrzyście, szkoda tylko że bank zmniejszył oprocentowanie konta oszczędnościowego, ale w zamian za to wyprowadził darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie 🙂

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.