KontoBankowe24.pl » mBank » eKonto standard


najważniejsze opłaty


Zobacz pełną tabelę opłat i prowizji (obowiązuje do 20 września 2017). Nowa tabela (od 20 września 2017).

Opłata za konto Używanie karty Polecenie zapłaty Darmowe bankomaty „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”
0 zł 4 zł / 0 zł 2 zł / miesięcznie 7800 lokalizacji 5 zł / miesięcznie

informacje na temat banku


mBank to marka, która zadebiutowała na polskim rynku w 2000 roku i od razu zyskała rozgłos ofertą w pełni internetowego konta osobistego. Rewolucyjny jak na tamte czasy produkt bankowości internetowej przyniósł mBankowi w ciągu dwóch lat ponad milion nowych klientów. Cała grupa składająca się z BRE Banku, mBanku i Multibanku i obsługująca klientów indywidualnych i instytucjonalnych zaczęła działać od 2013 roku pod jedną wspólną marką mBank.

prowadzenie konta i karta debetowa


Bank nie pobiera opłat przy otwarciu rachunku, ani z tytułu jego prowadzenia. Darmowe są także internetowe przelewy (jedynie za przelew ekspresowy pobierana jest opłata 5 zł).

Karta mastercard do ekonta w mbanku

Karta debetowa MasterCard Debit Pass (we wniosku można zaznaczyć iż nie chce się posiadać karty) wydawana do rachunku jest za darmo, zaś za jej użytkowanie klient nie musi uiszczać miesięcznej opłaty, jeśli w ciągu miesiąca dokona co najmniej 5 transakcji na dowolną kwotę. W przeciwnym razie bank pobiera opłatę w wysokości 4 zł.

Wypłata gotówki bez prowizji jest możliwa przy skorzystaniu z bankomatów sieci Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK na terenie Polski (przy wypłatach na kwotę 100 zł i większą – w innym przypadku koszt to 1,30 zł). Wypłata w pozostałych krajowych bankomatach oznacza prowizję 3% wypłacanej kwoty, minimum 5 zł (opłaty można uniknąć korzystając z usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”). Za korzystanie z bankomatów zagranicą klient musi się liczyć z opłatą 3% kwoty transakcji, min. 9 zł.

usługi dodatkowe


Posiadacze eKonta doceniają przede wszystkim dopracowany i nowoczesny internetowy system transakcyjny z przyjazną aplikacją mobilną. Umożliwia on m. in. dokonywanie przelewów na Facebooka, serii przelewów, zarządzanie swoimi finansami, zakładanie lokat online oraz planowanie operacji cyklicznych i zleceń stałych. Oprócz tego eKonto oferuje następujące korzyści:

 • możliwość kontaktu z Ekspertem online przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę
 • usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” – za dodatkową opłatą 5 zł miesięcznie można uzyskać możliwość wypłacania gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • darmowa wpłata środków na konto za pośrednictwem sieci wpłatomatów
 • atrakcyjne ubezpieczenia kart i NNW
 • programy rabatowe przy zakupach z kartą mBanku
 • oferta kredytów, dostęp do lokat
 • usługa eMakler do inwestycji na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – platforma do zakupu i sprzedaży funduszy inwestycyjnych

Promocja „Konto podwójnie zarabiające”


mBank zwróci 4% kwoty transakcji wykonanych kartą lub za pomocą aplikacji BLIK (maksymalnie 650 złotych, 130 zł/msc) przez kolejnych 5 miesięcy. Trzeba jednak spełnić warunek wpływu na konto min. 1000 zł miesięcznie, zalogowania się do aplikacji mobilnej i wydania przynajmniej 250 zł miesięcznie kartą/BLIK. Szczegóły w regulaminie promocji: tutaj.

zalety


 • Darmowe prowadzenie rachunku
 • Dostęp do rozbudowanej platformy internetowej
 • promocja moneyback

wady


 • Warunkowa opłata za korzystanie z karty
 • Darmowe wypłaty gotówki jedynie z ograniczonej liczby bankomatów w Polsce i przy kwocie powyżej 100 zł
 • Drogie wypłaty z zagranicznych bankomatów

szczegółowe opłaty


Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Koszt wydania i używania karty płatniczej VISA: 0 zł – jeśli dokonano 5 transakcji bezgotówkowych
4 zł / miesięcznie – w innym przypadku
Przelewy krajowe: 0 zł
Zlecenia stałe: 0 zł
Polecenie zapłaty: 2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi, poza tym brak opłat
Przelewy natychmiastowe: 5 zł / każdy
Wypłaty w bankomatach w Polsce: 0 zł – za wypłaty w 7 800 bankomatach sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash (przy wypłatach o wartości co najmniej 100 zł; 1,30 zł – za wypłaty o wartości poniżej 100 zł)
3%, min. 5,00 zł, max. 9,00 zł – pozostałe bankomaty
Usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”: 5 zł / miesięcznie
Wypłaty w wszystkich bankomatach na świecie: 3%, min. 9,00 zł
Sprawdzenie salda w bankomacie: 5 zł
Zmiana kodu PIN w bankomacie: 2 zł

obiektywna opinia redakcji


eKonto spodoba się klientom ceniącym nowoczesne rozwiązania bankowości internetowej, oferującej bogaty wachlarz dodatkowych usług. Szczególne korzyści czekają na klientów, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty promocyjnej zwrotu 4% płatności kartą/BLIK. Nie jest to jednak konto w którym nacisk jest kładziony na jak najniższe opłaty (te lubią się od czasu do czasu w mbanku zmieniać, chociaż obecnie bank oferuje 2 letnią gwarancję niezmienności).

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek o eKonto standard

11 opinii o “mBank

 1. Dodatkowo mBank umozliwia dla polecajacych ich produkty innym osobom zarobienie kasy,ja sie ciesze z takiej opcji bo duzo osobom polecam mBank i sporo juz zarobilem. Za kazdego nowego klienta mam 100 zl za zwykle konto,a jak firmowe ktos zalozy lub wezmie kredyt to i wiecej mozna jeszcze od nich zarobic.

 2. Zmieniam na inny bank, opłata za wypłatę z bankomatu poniżej 100zł przeważyła szalę, i jak wyżej inni pisali ciągłe zmiany opłat- strach się bać co czeka mnie jutro w tym baku, co oznacza brak stabilności.

 3. jestem klientem mbanku od 10 lat i mogę ten bank szczerze polecić, infolinia jest zawsze pomocna, czynna 24h na dobę.

 4. Dla mnie bezpłatny, bo kartę zastrzegłem (z sentymentu trzymam, bo to pierwszy mój internetowy i ma bardzo fajną aplikację mobilną i płacę rachunki i za zakupy przez internet) 🙂

 5. Mój kontakt z bankiem rozpoczął się gdy był Multibankiem. Był to naprawdę świetny bank, z brakiem opłat i bardzo przejrzystym i przyjaznym Serwisem Transakcyjnym. Po przejęciu Multibanku przez mBank wszystko stanęło na głowie. Co chwilę zmieniające się warunki prowadzenia konta, Serwis Transakcyjny jest bardzo nieprzejrzysty, strasznie rozbudowany i nieprzyjazny klientowi. Wszystko jest w nim pomieszane, a znaleźć w nim cokolwiek graniczy z cudem. Znikający odbiorcy, czy transakcje to codzienność. Jestem już zdecydowany na zmianę banku.

 6. Serwis strasznie skomplikowany, wręcz beznadziejni. Z reklamami wydzwaniają jak debile, informacja że nie wyrażam zgody na marketing się dla nich nie liczy – dalej dzonią

 7. Stary i przejrzysty serwis transakcyjny zamienili na jakąś grę przygodową, nie widać gdzie znikają pieniądze z konta, namolnie dzwonią z reklamami i ciągle zmieniają regulamin. Szukam banku z jakimś przejrzystym serwisem transakcyjnym, bo na mBank już szkoda mi nerwów i czasu.

 8. bardzo dobry bank. cenię ich dodatkowe usługi – np. można kupować fundusze inwestycyjne/akcje kilkoma kliknięciami.

 9. Założyłem 10 lat temu,bo było darmowe.Teraz szukam gdzie się przenieść,nad zmianami regulaminu(czyt.wzrost kosztów)
  już nie nadążam.

 10. Tragicznie nieprzejrzysty nowy serwis transakcyjny zorientowany na reklamę kolejnych produktów i usług, a nie wygodę obsługi.
  Bezustanne zmiany warunków o opłat. Miesięcznie przychodzi około 10 wiadomości. Praktycznie nie da się tego śledzić, bo trzeba by w kółko na nowo czytać regulaminy.

 11. korzystam z usług mBanku od kilku lat, podoba mi się nowy serwis transakcyjny – jest przejrzysty i funkcjonalny, szkoda tylko że nie ma darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów…

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.