KontoBankowe24.pl » ING Bank Śląski » Konto z Lwem Direct


najważniejsze opłaty


Prowadzenie konta Karta debetowa Polecenie zapłaty Przelew natychmiastowy Darmowe bankomaty
0 zł 7 zł / 0 zł 0 zł 5 zł Wszystkie w Polsce

informacje na temat banku


ING Bank Śląski jest częścią międzynarodowej Grupy ING. Istnieje od 1989 roku i przez ten czas zyskał duże uznanie na naszym rynku. Obsługuje w Polsce 3,8 mln klientów oraz posiada 401 placówek na terenie kraju. Konto z Lwem Direct jest jednym z najlepszych kont dostępnych na polskim rynku. Jest to konto w pełni nowoczesne, dostosowane do potrzeb współczesnego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje przez Internet lub przy użyciu aplikacji mobilnej.

prowadzenie konta i karta debetowa


Za prowadzenie konta, przelewy krajowe oraz wypłaty z bankomatów w Polsce nie zapłacimy ani złotówki. Jedynym kosztem może być karta debetowa. Płacimy za nią siedem złotych miesięcznie, ale i tego wydatku da się uniknąć. Wystarczy w ciągu miesiąca dokonać transakcji na minimum trzysta złotych.

Wizerunek standardowej karty debetowej

Wydanie karty debetowej również jest wolne od opłat. Klient do wyboru otrzymuje kartę VISA bądź MasterCard, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych, płatności przez Internet a także korzystanie z usługi cashback. Ciekawym pomysłem jest możliwość zamówienia spersonalizowanej karty z własnym zdjęciem. Inną przydatną opcją jest możliwość ubezpieczenia karty debetowej przed jej nieuprawnionym użyciem przez osoby trzecie, kosztuje tylko dwa złote.

usługi dodatkowe


Płatności NFC – to możliwość płatności zbliżeniowej za pomocą telefonu komórkowego dla klientów sieci komórkowej Orange. W aby móc skorzystać z wyżej wymienionej usługi trzeba dysponować odpowiednim telefonem (z anteną NFC), specjalną kartę SIM oraz kartę Visa NFC w banku. Ta forma płatności zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

ING BankMobile – to aplikacja, która ułatwia dostęp do rachunku za pomocą telefonu komórkowego bądź innego urządzenia mobilnego, na przykład tabletu. Za pomocą tej aplikacji klient może miedzy innymi wykonać przelew, odnaleźć najbliższy bankomat bądź oddział ING Banku Śląskiego

Finansometr – to ciekawy system, który pozwala efektywnie i prosto zarządzać domowymi finansami. To bardzo przydatna usługa, gdy chcemy zacząć kontrolować nasze domowe wydatki. Dzięki temu mamy pełen obraz naszych płatności i możemy zacząć efektywniej oszczędzać.

Program bankujesz-kupujesz – to najprościej rzecz ujmując program lojalnościowy skierowany do klientów ING Banku Śląskiego. Za skorzystanie z produktów oraz usług banku klient zdobywa specjalne punkty, które dają możliwość naliczenie rabatu na wybrane produkty z katalogu.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – to rachunek oszczędnościowy z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Wynosi ono aż 2,5% w skali roku przez 4 miesiące, a potem 1,2%.

Zniżki w Liberty Direct – klienci, którzy posiadają w Banku ING Konto z Lwem otrzymają zniżki na ubezpieczenia OC, AC, NNW i Assistance.

zalety


 • 0 zł za prowadzenie konta i wydanie karty
 • 0 zł za polecenie zapłaty
 • Możliwość wyrobienia karty z własnym zdjęciem
 • Mobilna aplikacja na telefon lub tablet

wady


 • 2,5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę z krajowych bankomatów
 • Opłata 7 zł za kartę jeśli nie wydano nią min. 300 zł
 • Brak darmowych przelewów natychmiastowych

szczegółowe opłaty


Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Koszt wydania karty płatniczej VISA/MasterCard: 0 zł
Koszt wydania karty płatniczej z własnym zdjęciem: 15 zł / 0 zł (brak opłaty dla osób poniżej 26. roku życia)
Koszt używania karty do konta: 7 zł / 0 zł (brak opłaty jeżeli miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca lub posiadacz nie ukończył 18. roku życia)
Przelewy krajowe: 0 zł
Przelewy natychmiastowe: 5 zł / każdy
Zlecenia stałe: 0 zł
Polecenie zapłaty: 0 zł
Wypłaty w wszystkich bankomatach w Polsce: 0 zł (od lutego 2016 roku tylko pierwsza wypłata w miesiącu będzie darmowa, każda kolejna – 2,5 zł, darmowe będzie korzystanie z bankomatów sieci ING oraz Planet Cash)
Wypłaty w wszystkich bankomatach na świecie: 6% kwoty wypłaty

Źródło: www.ingbank.pl

obiektywna opinia redakcji


Rachunek osobisty w ING to świetna propozycja dla osób ceniących renomę i długi staż na naszym rynku tego banku oraz dobre opinie klientów. Jeśli tylko wydajemy co najmniej 300 zł kartą każdego miesiąca będzie to bardzo dobry wybór.

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek o Konto z Lwem Direct

12 opinii o “ING Bank Śląski

 1. Bank jako bank O.K. Jestem klientem indywidualnym i firmowym od ko 20 lat. Do tej pory jeden z lepszych interfejsów online. Obsługa pomocna: pracownicy w banku , kontakt mailowy , telefoniczny.
  Jednak najnowsza odsłona bankowości elektronicznej psychodeliczna. Jak do tej pory wszystko można było ogarnąć jednym okiem i zapanować nad całością i intuicyjnie się poruszało. W nowej ciągle trzeba się „przeklikiwać ” miedzy stronami i cały czas skrolować w dół ekranu bo wiadomości nie mieszczą się na stronie .

 2. Było bardzo dobrze ktoś musiał popaprac przy bankomatach i oplacie 2,50 szkoda najblizszy bank ING to 25km rezygnuje wogole z konta ING.

 3. Od 29.01.2016 koniec darmowych bankomatów.W mieście powiatowym np.Środzie Ślaskiej Bank ING nie posiada zadnego bankomatu darmowego,najbliższy znajduje sie we Wrocławiu (30km).Nie polecam tego Banku mieszkańcom Srody Sląskiej.Ja rezygnuje z ING BANK SLASKI.

 4. Witam, mam to konto od paru lat, niestety dość często wyplacam małe kwoty i ta opłata za korzystanie z bankomatów nie jest mi na rękę. Pozatym miałem sytuacje gdzie pomylili i wprowadzili mój zły NIP do systemu. Poniej komoronik zajął moje konto. Podczas wyjaśniania problemu nie miałem żadnych złych odczuć, obsługa bardzo miła i pomocna, sprawę załatwiłem szybko. Ogólnie jeżeli ktoś nie dokonuuje wielu wypłat z bankomatów, to serdecznie polecam to konto i bank.

 5. No cóż, kończy się dobry bank… ostatnia zmiana opłat utwierdza nas by szukać nowego banku, mamy trzy konta w tym banku i było w miarę w porównaniu do innych. Wszystko kiedyś mija, a pazerność to zła cecha.

 6. Za kartę chcą dużo bo 7 zł. i lokaty mają bardzo niski procent . Przestaje mi się opłacać je zakładać a jestem z tym bankiem wiele lat- zaczynam rozgladać się za lokatami w innych bankach bo w ing nie widzę sensu- co rusz to niżej. Reszta ok. Ważne, że mozna korespondować z bankiem- zawsze odpowiadaja.

 7. polecam to konto – jest zdecydowanie lepsze niż to w banku smart, minusem oczywiście jest opłata za kartę, ale 300 zł / mc to nie jest wysoki próg. interfejs bankowy jest znacznie bardziej rozbudowany. widać że bank smart dopiero startuje bo oferuje bardzo mało usług dodatkowych np. nie można zmienić PINu przez internet 🙁

 8. konto osobiste w ING to według mnie i mojej żony najlepszy wybór. serwis transakcyjny jest na prawdę rozbudowany i posiada dużo dodatkowych funkcji, a warunek darmowej karty nie jest problemem – ledwo 200 złotych miesięcznie.

 9. nie mogę narzekać na ING… podoba mi się ich aplikacja na telefony, na początku nie byłem przekonany ale teraz używam często do sprawdzania stanu konta 🙂

 10. ocena po 3 latach – mogę polecić ten bank, bankomaty są darmowe, dostałem również kredyt w miare tanio, jednym słowem polecam

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.