KontoBankowe24.pl » ING Bank Śląski » Konto Direct

Recenzja Konta direct w ING


najważniejsze opłaty

Zobacz pełną tabelę opłat i prowizji (obowiązuje od 14 sierpnia 2017) oraz listę oddziałów.


Prowadzenie konta Karta debetowa Przelew elixir Polecenie zapłaty Przelew natychmiastowy Darmowe bankomaty
0 zł 7 zł / 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł ING, Planet Cash

informacje na temat banku

ING Bank Śląski jest częścią międzynarodowej Grupy ING. Istnieje od 1989 roku i przez ten czas zyskał duże uznanie na naszym rynku. Obsługuje w Polsce 3,8 mln klientów oraz posiada ponad 400 placówek w Posce.

Konto Direct z Moim ING jest jednym z najlepszych kont dostępnych na polskim rynku. Jest to konto w pełni nowoczesne, dostosowane do potrzeb współczesnego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje przez Internet lub przy użyciu aplikacji mobilnej.

prowadzenie konta i karta debetowa

Za prowadzenie konta oraz przelewy krajowe nie zapłacimy ani złotówki. Jedynym istotnym kosztem może być karta debetowa. Płacimy za nią siedem złotych miesięcznie, ale i tego wydatku da się uniknąć. Wystarczy w ciągu miesiąca dokonać transakcji na minimum trzysta złotych (transakcje rozliczone przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca).Wizerunek standardowej karty debetowej dla konta direct w ing

Wydanie karty debetowej również jest wolne od opłat. Klient do wyboru otrzymuje kartę VISA bądź MasterCard, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych, płatności przez Internet a także korzystanie z usługi cashback. Ciekawym pomysłem jest możliwość zamówienia spersonalizowanej karty z własnym zdjęciem.

Niestety nie wszystkie bankomaty są darmowe. Bez prowizji można wypłacać gotówkę z maszyn Planet cash oraz ING, natomiast w przypadku pozostałych bankomatów, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa – pozostałe to koszt 2,50 zł za operację.

Usługi dodatkowe

Płatności NFC – to możliwość płatności zbliżeniowej za pomocą telefonu komórkowego dla klientów sieci komórkowej Orange. W aby móc skorzystać z wyżej wymienionej usługi trzeba dysponować odpowiednim telefonem (z anteną NFC), specjalną kartę SIM oraz kartę Visa NFC w banku. Ta forma płatności zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Moje ING Mobile – to aplikacja, która ułatwia dostęp do rachunku za pomocą telefonu komórkowego bądź innego urządzenia mobilnego, na przykład tabletu. Za pomocą tej aplikacji klient może miedzy innymi wykonać przelew, odnaleźć najbliższy bankomat bądź oddział ING Banku Śląskiego

Finansometr – to ciekawa funkcjonalność bankowości online, która pozwala efektywnie i prosto zarządzać domowymi finansami. To przydatna usługa, gdy chcemy zacząć kontrolować nasze domowe wydatki. Dzięki temu mamy pełen obraz naszych płatności i możemy zacząć efektywniej oszczędzać.

Program bankujesz-kupujesz – to najprościej rzecz ujmując program lojalnościowy skierowany do klientów ING Banku Śląskiego. Za płacenie kartą, klient zdobywa specjalne punkty, które dają możliwość naliczenie rabatu na wybrane produkty z katalogu bankujesz-kupujesz.pl.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – to rachunek oszczędnościowy z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Wynosi ono 2% w skali roku przez 4 miesiące, a potem 0,7%.

Smart Saver – płacąc kartą lub robiąc przelew możesz automatycznie oszczędzać – smart Saver odkłada ustalony procent od kwoty transakcji lub jej zaokrąglenie z Twojego konta osobistego na specjalny rachunek oszczędnościowy (oprocentowanie wynosi 2% do kwoty 5000 zł; 0,7% powyżej tej kwoty).

Zniżki w Liberty Direct – klienci, którzy posiadają w Banku ING Konto Direct z Moim ING otrzymają 10% zniżki na ubezpieczenia OC, AC, NNW i Assistance.

100 zł za otwarcie konta – promocja w której bank wypłaca premię dla kont założonych przez internet do 18 października 2017. Aby otrzymać bonus, do 31 stycznia 2018 r. należy zapłać kartą lub BLIK za towary i usługi na łączną kwotę 1000 zł. Premia zostanie wypłacona do 28 lutego 2018 r. na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe (otwierane razem z kontem osobistym).

obiektywna opinia redakcji

Rachunek osobisty w ING to świetna propozycja dla osób ceniących renomę i długi staż na naszym rynku tego banku oraz dobre opinie klientów. Jeśli tylko wydajemy co najmniej 300 zł kartą każdego miesiąca będzie to bardzo dobry wybór.

Przejdź na ing.pl i wypełnij wniosek o Konto Direct

zalety


 • 0 zł za prowadzenie konta i wydanie karty
 • 0 zł za polecenie zapłaty i zlecenie stałe
 • Możliwość wyrobienia karty z własnym zdjęciem
 • Mobilna aplikacja na telefon lub tablet

wady


 • 2,5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę z krajowych bankomatów poza Ing i planet cash
 • Opłata 7 zł za kartę jeśli nie wydano nią min. 300 zł
 • Brak darmowych przelewów natychmiastowych
Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Koszt wydania karty płatniczej VISA/MasterCard: 0 zł
Koszt wydania karty płatniczej z własnym zdjęciem: 15 zł / 0 zł (brak opłaty dla osób poniżej 26. roku życia)
Koszt używania karty do konta: 7 zł / 0 zł (brak opłaty jeżeli miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca lub posiadacz nie ukończył 18. roku życia)
Przelewy krajowe: 0 zł
Przelewy natychmiastowe: 5 zł / każdy
Zlecenia stałe: 0 zł
Polecenie zapłaty: 0 zł
Wypłaty w wszystkich bankomatach w Polsce: 0 zł (tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, każda kolejna – 2,5 zł, jednak darmowe jest korzystanie z bankomatów sieci ING oraz Planet Cash)
Wypłaty w wszystkich bankomatach na świecie: 6% kwoty wypłaty
Wpłata i wypłata w oddziale: 9 zł

21 opinii o “ING Bank Śląski

 1. Ale samo podejscie do klienta ING ma nieustannie na bardzo wysokim poziomie, nawet pomimo ewentualnych problemow, ktorych zreszta nie da sie chyba pominac bez wzgledu na bank. Zlikwidowalam konto z powodu wprowadzenia oplat za bankomaty oraz podniesienia kosztow przewaluowania, co przy czestym pobycie za granica generuje duzo obciazen.

 2. Nowa bankowość elektroniczna to jakaś pomyłka, pomijając kiepską szybkość – nie można się w tym programie odnaleźć, całkiem nieintuicyjna. Stara bankowość była całkiem fajna, ale oni chcą ją wyłączyć w tym roku. Zmiana na gorsze, nie polecam.

  • Częściowo to może być kwestia przyzwyczajenia (pewne rzeczy wydają się czasem nieintuicyjne tylko dlatego że są nowe, a jest się przyzwyczajonym do poprzedniej wersji) – „starą” bankowość oczywiście w końcu wyłączą.

   • Problemem nie jest tu intuicyjność ale brak przejrzystości , nadmiar elementów , chaotyczna nawigacja ,po prostu ktoś za nasze pieniądze zrobił klientom mało czytelny system.

 3. Zlikwidowano oddział w Chorzowie na ul. Gałeczki nie ma bankomatu i wpłatomatu dzisiaj w głównym oddziale na ul. Wolności 4 wpłatomaty nieczynne skandal. zdecydowanie nie polecam tego banku. ! Od jakuegoś czasu źle sie dzieje w tym banku.Podnoszą opłaty .Internetowy system Direct od czasu wprowadzenia nowego programu nie do użytku skargi nic nie dajä uparcie twierdzą że wszystko jest ok że długo nad modyfikacją pracowali, i co z tego skoro ten program to horror Jedyne co polecam to jak najprędzej wycofać oszczędności, lokaty a emerytury przenieść do jakiegokolwiek innego banku

 4. Jeszcze do niedawna mieliśmy w ING konto wspólne z żoną. Niestety bank wprowadził limit transakcji do każdej karty osobno, po nie wykonaniu tego limitu pobierana jest prowizja 7zł za kartę. Kwota limitu to 300 zł, jedną kartą suma transakcji wyniosła ponad 1000zł a drugą 150zł, dlatego bank pobrał opłatę za tą drugą kartę. Najciekawsze jest to że gdy byliśmy w banku tydzień przed zakończeniem okresu rozliczeniowego i zamykaliśmy karty nie było mowy o żadnej zaległej prowizji. Niestety dałem się namówić aby nie zamykać konta do którego były karty, a bank naliczył mi prowizję, która w tej chwili widnieje jako debet na koncie z powodu braku środków.
  Nie m to jak mieć wspólne konto, do niego dwie karty i na zakupach wspólnych zakupach zastanawiać się którą kartą tym razem zapłacić bo bank naliczy prowizję. Brak słów, czuję się oszukany.

 5. Skandalicznie małe oprocentowanie OKO czyli konta oszczędnościowego.

  Niestety każdego roku coraz niższy procent, a od wakacji 2016 już tylko 0,7%.

  Nie opłaca się z nimi oszczędzać.

 6. W tym banku, niezależnie od „stażu” trzeba płacić już za wszystko, mimo iż w umowie którą zawierałem nie było nowych opłat. Bardzo wysokie prowizje są za wszystko – wypłata z bankomatu, przelew na konto etc. Nie wiem po co istnieje w tym „banku” Dział obsługi klienta – nie potrafią w niczym pomóc, a jeszcze przesłuchują Ciebie przez telefon zadając jakieś idiotyczne pytania, niby dla Twojego bezpieczeństwa. Czarę goryczy przelewa likwidacja od kwietnia WSZYSTKICH, poza jednym w Zielonej Górze, oddziałów tego dennego banku.
  Teraz ze wszystkim trzeba latać na drugi koniec miasta, bo bank zrobił „restrukturyzację”.
  Teraz jeszcze kombinują w apletach transakcji internetowych i regułą jest, że ten aplet nie działa
  poprawnie – np. nie odświeża stanu konta. Trzeba korzystać ze starej wersji systemu bankowości
  internetowej.

  Totalna ignorancja, niekompetencja pracowników obsługi klienta, przekombinowany system,
  archaiczny sposób komunikacji z klientem. A było tak pięknie gdzieś do 2012 roku…

 7. Bank jako bank O.K. Jestem klientem indywidualnym i firmowym od ko 20 lat. Do tej pory jeden z lepszych interfejsów online. Obsługa pomocna: pracownicy w banku , kontakt mailowy , telefoniczny.
  Jednak najnowsza odsłona bankowości elektronicznej psychodeliczna. Jak do tej pory wszystko można było ogarnąć jednym okiem i zapanować nad całością i intuicyjnie się poruszało. W nowej ciągle trzeba się „przeklikiwać ” miedzy stronami i cały czas skrolować w dół ekranu bo wiadomości nie mieszczą się na stronie .

 8. Było bardzo dobrze ktoś musiał popaprac przy bankomatach i oplacie 2,50 szkoda najblizszy bank ING to 25km rezygnuje wogole z konta ING.

 9. Od 29.01.2016 koniec darmowych bankomatów.W mieście powiatowym np.Środzie Ślaskiej Bank ING nie posiada zadnego bankomatu darmowego,najbliższy znajduje sie we Wrocławiu (30km).Nie polecam tego Banku mieszkańcom Srody Sląskiej.Ja rezygnuje z ING BANK SLASKI.

 10. Witam, mam to konto od paru lat, niestety dość często wyplacam małe kwoty i ta opłata za korzystanie z bankomatów nie jest mi na rękę. Pozatym miałem sytuacje gdzie pomylili i wprowadzili mój zły NIP do systemu. Poniej komoronik zajął moje konto. Podczas wyjaśniania problemu nie miałem żadnych złych odczuć, obsługa bardzo miła i pomocna, sprawę załatwiłem szybko. Ogólnie jeżeli ktoś nie dokonuuje wielu wypłat z bankomatów, to serdecznie polecam to konto i bank.

 11. No cóż, kończy się dobry bank… ostatnia zmiana opłat utwierdza nas by szukać nowego banku, mamy trzy konta w tym banku i było w miarę w porównaniu do innych. Wszystko kiedyś mija, a pazerność to zła cecha.

 12. Za kartę chcą dużo bo 7 zł. i lokaty mają bardzo niski procent . Przestaje mi się opłacać je zakładać a jestem z tym bankiem wiele lat- zaczynam rozgladać się za lokatami w innych bankach bo w ing nie widzę sensu- co rusz to niżej. Reszta ok. Ważne, że mozna korespondować z bankiem- zawsze odpowiadaja.

 13. polecam to konto – jest zdecydowanie lepsze niż to w banku smart, minusem oczywiście jest opłata za kartę, ale 300 zł / mc to nie jest wysoki próg. interfejs bankowy jest znacznie bardziej rozbudowany. widać że bank smart dopiero startuje bo oferuje bardzo mało usług dodatkowych np. nie można zmienić PINu przez internet 🙁

 14. konto osobiste w ING to według mnie i mojej żony najlepszy wybór. serwis transakcyjny jest na prawdę rozbudowany i posiada dużo dodatkowych funkcji, a warunek darmowej karty nie jest problemem – ledwo 200 złotych miesięcznie.

 15. nie mogę narzekać na ING… podoba mi się ich aplikacja na telefony, na początku nie byłem przekonany ale teraz używam często do sprawdzania stanu konta 🙂

 16. ocena po 3 latach – mogę polecić ten bank, bankomaty są darmowe, dostałem również kredyt w miare tanio, jednym słowem polecam

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.