KontoBankowe24.pl » Alior Bank » Konto Wyższej Jakości

Recenzja Konta Wyższej Jakości w Alior Banku


najważniejsze opłaty

Zobacz pełną tabelę opłat i prowizji (najnowsza wersja obowiązuje od 1 lipca 2017 roku, jednak nie wprowadza żadnych zmian dla KWJ).


Opłata za konto Opłata za kartę Polecenie zapłaty Przelewy natychmiastowe Darmowe bankomaty
12 zł / 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł Wszystkie na świecie

informacje na temat banku


Alior Bank od początku swojej działalności dynamicznie zdobywa nowych klientów, dzięki korzystnym i innowacyjnym usługom, rozbudowanej sieci placówek oraz wysokiemu poziomowi obsługi. W roku 2014 Alior Bank wprowadził do swojej oferty bardzo ciekawy i atrakcyjny rachunek – Konto Wyższej Jakości.

prowadzenie konta i karta debetowa


Wizerunek karty debetowej w Alior Banku

Nazwa konta trafnie je określa, gdyż jest to niemal bezpłatne konto, gdzie klient faktycznie nie płaci ani złotówki za szeroki wachlarz usług. Dodatkowo bank gwarantuje niezmienność zasad przez 5 lat.

Brak opłat jednak obowiązuje tylko przy spełnieniu jednego z dwóch warunków. Co miesiąc na rachunek powinna wpływać na konto jednorazowa kwota min. 2500 zł lub wartość transakcji bezgotówkowych musi wynieść co najmniej 700 zł. Niespełnienie żadnego z nich w danym miesiącu skutkuje pobraniem opłaty za prowadzenie konta w wysokości 12 zł. Poza ta ewentualna prowizją, bank nie pobiera właściwie żadnych opłat (nawet za takie zdarzenie jak niepobranie wcześniej zamówionej gotówki).

usługi dodatkowe


Otwarcia konta można dokonać przez Internet, zaś korzystanie z niego jest możliwe zarówno w oddziałach, internecie, jak i poprzez urządzenia mobilne. W ramach konta można wykonywać bezpłatnie następujące transakcje: przelewy krajowe (przez Internet, telefon, w placówce Alior Banku), przelewy natychmiastowe, przelewy europejskie i zagraniczne, wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na całym świecie.

Posiadacze Konta Wyższej Jakości otrzymują bezpłatnie jedną z czterech kart: kartę Debit MasterCard (z PayPass lub bez), kartę Debit MasterCard NFC do płatności telefonem komórkowym lub naklejkę zbliżeniową.

Warto wspomnieć, że mając Konto Wyższej Jakości można korzystać z szeregu dodatkowych usług takich jak: płatności BLIK, usługi cashback, limitu odnawialnego w rachunku, czy oferty lokat.

zalety


 • Dosłownie wszystko za 0 zł!
 • 5-letnia gwarancja niezmienności warunków
 • nowoczesne konto

wady


 • Wysoka opłata jeśli nie spełniono warunku darmowości

szczegółowe opłaty


Otwarcie rachunku: 0 zł
Prowadzenie rachunku: 12 zł / 0 zł – jeśli w danym miesiącu na Twoje konto wpłynie jednorazowo kwota min. 2 500 zł lub wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł
Wydania karty debetowej: 0 zł
Korzystanie z karty: 0 zł
Przelewy krajowe: 0 zł
Przelewy natychmiastowe: 0 zł
Zlecenia stałe: 0 zł
Polecenie zapłaty: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów na Świecie: 0 zł

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek o Konto Wyższej Jakości

6 opinii o “Alior Bank

 1. Mam konto w Alior Ok 9 lat i w perspektywie czasu obserwuje spadek jakości obsługi. Wszystko niby dobrze wyglada , do momentu gdy się klient uda do placówki w celu wypłaty większej gotówki.
  Kolejki , brak osobnego stanowiska właśnie pod katem wypłat większych kwot , i sama lokalizacja niektórych punktów kojarzy się bardziej z wiejskimi placówkami niż bankiem reklamującym się jako wyższa kultura bankowości .
  Inna kwestia ,ze Bank może i stara się , ale w pozyskaniu nowego klienta , natomiast kliet zadomowiony w ich banku raczej idzie w zapomnienie.

 2. mam to konto od 3 lat; w zasadzie jest bezproblemowe; mozna sie zżymać na spread ale brak opłaty za wypłatę za granicą to jednak duży plus, zwłaszcza, jeśli nie jest to kraj, w którym obowiązuje euro albo USD 😉 poza tym wielki plus za szybkosc i godziny przelewów; w innych bankach kwota często znika z rachunku „wyjściowego” a na „docelowym” pojawia się dopiero nastepnego dnia i to wcale nie o świcie 😉 tu w zasadzie przelewy można uznać za natychmiastowe

 3. dobre jest w kraju za granica sowicie płaci się za owa darmowa obsługę – ponad 15% więcej od innych banków, to trochę dużo. Wystarczy porównać tabelę kursu walut. powodzenia 🙂

  • Porównałem – spread taki sam jak w innych bankach – około 9,2%. Inne zaś, które deklarują spread rzędu 6% dodają 3% za przewalutowanie.

 4. czy ktos posiada to konto i moglby sie podzielic opinia? Chodzi o Konto Wyzszej Jakosci, ludzie czesto pisza o swoich doswiadczeniach z bankiem, kredytami etc. Bede wdzieczny za opinie odnosnie tego konkretnego produktu, dziekuje

Dodaj komentarz

Wystarczy tylko treść komentarza oraz podpis.